postheadericon Tradycyjne zupy

Zupa należy do jednego z dań obiadowych. Zwykle serwuje się ją jako pierwsze danie. Obecnie rzadko przywiązujemy wagę do tego aby w menu obiadowym pojawiła się zupa a jeśli już to nie jest tak treściwa jak dawne staropolskie zupy. Wiele osób rezygnuje z nich gdyż są najczęściej zagęszczane przy pomocy zasmażki i zabielane. Jednak od czasu do czasu warto pokusić się o przyrządzenie zwykłej zupy, która może stać się niezwykłym daniem jakie zaserwujemy gościom.

Polska kuchnia jak żadna inna przepełniona jest różnymi ciekawymi przepisami i jednocześnie wyśmienitymi smakami. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę, że jedzenie zup może przynieść pewne korzyści dla naszego organizmu. Pierwszym i najważniejszym argumentem w tej kwestii jest to, że zupy obfitują w warzywa, dostarczające nam niezbędnych składników odżywczych. Do zup dodajemy w zasadzie wszystkich najbardziej popularnych warzyw takich jak kapusta, cebula, marchew, ziemniaki, brokuły, kalafiory, pomidory oraz buraki, z których przyrządza się wyśmienity barszcz. Poza tym jarzynki dostarczają niezbędnego dla prawidłowego trawienia błonnika i nie należy się martwić, że po wygotowaniu warzywa go stracą nic podobnego. Dzięki niemu tłuszcze wchłania się wolniej do organizmu, a my czujemy się syci mimo, że zjedliśmy niewielki talerz zupy- to może się okazać dobry sposób na zrzucenie wagi dla osób chcących się odchudzić.

Żadna mieszanka z torebki nie zastąpi nam smaku osobiście przyrządzonej, prawdziwej zupy. Mimo iż często brakuje nam czasu, powinniśmy sięgać po wspaniałe przepisy. Jeśli ktoś lubi taką zupę można przyrządzić na dwa dni co także w pewnym sensie oszczędza nasz czas.